Ürün Kodu: 1621
Kategoriler: LEKE AÇICILAR

Klaproos Astaksantin&Vitamin C ve Hyaluronik asit  serum Yoğun astaksantin ve hyaluronik asit ile formüle edilmiştir – Klaproos serum ince çizgilerin yok olmasına, derin çizgilerin azalmasına, cildin elastikiyetinin ve neminin artmasına yardımcı olur. Yaşlanma belirtilerinin yavaşlatılmasını destekler. Son derece iyi bir nemlendiricidir ancak gözenekleri tıkamamaktadır Serum daha genç bir görünüme yol açan güçlü bir antioksidan olan astaksantin içermektedir

Temizlendikten sonra, günde 1 veya 2 kez göz çevresi ve alın bölesine ince bir tabaka uygulayın.

  • anti-aging etkilidir
  • kırışıklıkları azaltır
  • cildin kusurlarını azaltır
  • cildi besler
  • serbest radikallerin oluşumunu önlemeye yardımcı olan yüksek oranda güçlü antioksidan içerir.
  • hafif ve kolayca emilir
  • tüm cilt tipleri için uygundur

Astaksantin doğal olarak meydana gelen, yosun, karides, istakoz, yengeç ve somonda bulunan, kırmızı rengini veren bir karotenoiddir. Karotenoidlerin kralı olarak adlandırılır ve özellikle somon kaslarında yüksek oranda bulunmaktadır.

Laboratuar testlerine göre C vitamininin antioksidan gücünün 6.000 katına, CoQ10'un 800 katına ve vitamin E'nin 550 katına sahip olduğu gösterilmiştir 

Astaksantin bir antioksidandır. Serbest radikallerin neden olduğu DNA hasarına karşı beta karotenden ve E vitamininden daha etkilidir. Antioksidanlar, hücreleri beslerler ve onların sağlıklı yaşamalarına neden olurlar. Örneğin, cildin antioksidana gereksinimi vardır, böylece canlılığını sürdürebilir. Vücutta ne kadar fazla antioksidan olursa, o denli gücünü koruyabilir ve zararları tamir edebilir. Astaksantinin yararlarından bir tanesi, yaşlanmayı durdurmasıdır. Tanımı üzere, biliyoruz ki astaksantin, diğer antioksidanlar gibi, hasarlara karşı, yaşlanmayı durdurmak üzere, hücrelerin hızla yenilenmesini sağlar. Kırışıklıklar, cildimizin, hasarları yeterince hızlı tamir edememesinin bir göstergesidir.

Astaksantin, UV (güneş) hasarına karşı koruma sağlar, cildin esnekliğini arttırır, ince kırışıklıkları azaltır ve cildin nem seviyesini geliştirdiği için genel olarak cilt sağlığı için çok yararlıdır.

UV radyasyondan korunma söz konusu olduğunda, astaksantin, UV ile indüklenen hücre ölümüne karşı koruma sağlar.

Cilt nem seviyeleri, pürüzsüzlük, esneklik, ince kırışıklıklar ve lekeler için yardımcı olur. Aynı zamanda güneş sonrası UV ışınlarının cilde verdiği hasarı azaltmaya yardımcı olur. Özellikle güneş yanığı sonrası alacağınız astaksantin cilde nüfuz eder ve onarımı sağlar.